EKF - investicijų valdymas
Lietuvių Lietuvių Anglų English Rusų Русский
PRADŽIAAPIE MUSPARDUODAMEPARTNERIAIAPIE RINKĄKONTAKTAINUOMA
   
GYVENAMIEJI
KOMERCINIAI
PRAMONĖS/SANDĖLIAVIMO
NUOMA
GYVENAMIEJI (PARDUOTI)
 

APIE RINKĄ

 

Spalį NT rinkoje – nauja tendencija 

www.DELFI.lt

2015 m. lapkričio 6 d. 08:58

klaipedoje melnrageje daugiabucio namo statyba Jūros kopa

Klaipėdoje, Melnragėje, daugiabučio namo statyba

Foto: DELFI (V.Spurytės nuotr.)

Nekilnojamojo turto rinkoje įprastai aktyvų spalį papuošė didžiausias šiemet per vieną mėnesį parduotų butų skaičius. Tačiau šis rekordas pasiektas mažesnių savivaldybių gyventojų dėka, rašoma Registrų centro pranešime spaudai.

Tuo pat metu keturiuose iš penkių didmiesčių prekyba būstu buvo vangesnė nei rugsėjį.

Preliminariais Registrų centro duomenimis, spalį pirkimo sandoriais perleista beveik 10,4 tūkst. pastatų, patalpų bei žemės sklypų kartu sudėjus. Tai yra 3,2 proc. daugiau, nei rugsėjį, kai perleista 10 tūkst. nekilnojamųjų daiktų.

Lyginant su 2014 m. spaliu, kuomet savininkus pakeitė 10,1 tūkst. nekilnojamojo turto objektų, šių metų antrasis rudens mėnuo buvo 2,8 proc. aktyvesnis.

Spalį, palyginus su rugsėju, aktyviau prekiauta beveik visų rūšių nekilnojamuoju turtu, išskyrus jau metus vangiai perkamus sodo namelius.

Pasak pranešimo, praėjusį mėnesį ypač išsiskyrė parduotų butų skaičius. Spalį visoje šalyje perleisti 2970 butų yra ne tik šių metų, bet ir pastarųjų 17 mėnesių rekordas. Tiesa, jį pasiekti padėjo tik periferijoje nedaug pakilęs rinkos aktyvumas.

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose spalį pirkimo sandoriais perleistų butų skaičius lyginant su rugsėju krito. Didžiausias skirtumas fiksuotas Klaipėdoje, kur butų pardavimai per mėnesį smuko 13 proc. Vilniuje spalį pirkėjai įsigijo 1,4 proc., Kaune – 0,5 proc., Šiauliuose – 5 proc. mažiau butų nei rugsėjį.

Individualių gyvenamųjų namų rinkoje praėjusį mėnesį susiklostė panaši padėtis: kiek aktyviau jais prekiauta periferijoje, o daugelyje didmiesčių namai buvo mažiau paklausūs nei rudens pradžioje. Spalį pirkimo sandoriais iš viso perleistas 851 namas – 1,7 proc. daugiau, nei rugsėjį, kai naujus savininkus įgijo 837 namai.

Prekyba žeme nemažina apsukų: spalį nupirkti 5028 sklypai. Tai yra 2,1 proc. daugiau, nei rugsėjį, kuomet perleisti 4920 sklypai.

Komercinės paskirties nekilnojamojo turto rinkoje taip pat stebimas tvarus sandorių skaičiaus augimas.

Tirdamas Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos aktyvumą Registrų centras apibendrina pirkimo sandorių duomenis. Pirkimo sandoriams priskiriamas pirkimas iš fizinio ar juridinio asmens tiesiogiai, varžytinėse, lizingu ar išsimokėtinai ir pastatyto objekto perdavimas užsakovui pagal statybos rangos sutartį, nepriskiriami – valstybinės žemės pirkimo sandoriai.

Šaltinis: www.DELFI.lt

 

 
 

 

Norintiems įsigyti būstą prie jūros – pigesnė alternatyva

Virginija Spurytė,
www.DELFI.lt
2015 m. kovo 18 d. 11:21
 

Investuotojai sukruto būstus prie jūros statyti ne tik Palangoje ir Neringoje, bet ir Klaipėdos pajūryje – Melnragėje, Giruliuose. Šiose gyvenvietėse butai kainuoja žymiai pigiau nei populiariausiuose šalies kurortuose.

 

Klaipėdoje, Melnragėje, daugiabučio namo statyba

Klaipėdoje, Melnragėje, daugiabučio namo statyba Foto: DELFI (V.Spurytės nuotr.)

 

Vienas tokių naujų daugiabučių namų kyla I Melnragėje, prie pat pagrindinio tako, vedančio jūros link.

Anksčiau tame sklype buvo pastatas, kuriame veikė kavinė, tačiau ji sudegė.

10 butų trijų aukštų namas pradėtas statyti pernai gruodį, o šiemet rudenį jau tikimasi jį pabaigti. „Pirkėjai pirkti pulti tikrai nepuola, tačiau susidomėjusių netrūksta. Kol kas nesame pasirašę nė vieno buto pardavimo sutarties, tačiau neabejoju, jog projektas bus sėkmingas“, – teigė daugiabučio namo statybų užsakovės bendrovės „Pajūrio investicinis fondas“ vadovas Danielis Čepys.

Jo teigimu, pirkėjai, į kuriuos orientuojamasi, yra gaunantys didesnes nei vidutines pajamas. „Taikome į tuos, kurie turi daugiau pinigų, todėl ir būstų kokybė turi būti nepriekaištinga. Tai reiškia, kad pastatyti šį namą kainuos du kartus brangiau nei įprastą tokio tipo pastatą. Įsivaizduoju, kad mūsų butus pirks tie žmonės, kurie nori turėti gyvenamąjį plotą prie jūros, tačiau nusipirkti butą Palangoje ar Neringoje jiems yra per brangu“, – samprotavo D. Čepys.

Anot jo, statomame name vieno kvadratinio metro ploto kaina yra 2 tūkst. eurų. Butų plotas – nuo 65 iki 100 kvadratinių metrų. Visi butai yra trijų kambarių, nes jie Klaipėdoje esą paklausiausi.

D. Čepys neslėpė, kad gal tik kokius tris butus įsigis klaipėdiečiai, o visus kitus nupirks kitų mietsų gyventojai, norintys turėti savo būstą prie jūros.

„Nors daugeliui tokia kaina ir gali atrodyti didelė, tačiau butai yra ne ekonominės klasės. Namas yra prie pat jūros, iš terasos basomis galima nueiti į paplūdimį. Už tokią kainą Palangoje ar Neringoje sudėtinga būtų rasti, ką nusipirkti. Arba tie būstai tikrai nebus prie pat jūros“, – teigė pašnekovas.

Jis norėtų, kad šis prieškopyje pastatytas namas taptų pirmuoju žingsniu Melnragės transformacijai į modernų kurortą.

„Manau, kad jau pats laikas susėsti su Klaipėdos valdžia ir pradėti kalbėti, jog Melnragei, Giruliams būtų skiriams atitinkams dėmėsys. Keista, jog turime gyvenvietes prie pat jūros, tačiau jos yra kone labiausiai apleistos ir pamirštos mieste. O juk Melnragė galėtų atgimti, tapti net konkurente Palangai. Mes ir pradėjome projektą Melnragėje, nes tikime, kad ji turi potencialo“, – nuomonę reiškė D. Čepys.

 

Spausdinti Spausdinti atgal atgal Į viršų Į viršų
   
UAB "EKF FORTUS"
H.Manto g. 7-1, 92138 Klaipėda,
Tel/Faks. +370 61157776
                +370 61157774
El. paštas: pardavimai@ekf.lt
                  ekffortus@gmail.com
NEKILNOJAMOJO TURTO VYSTYMAS
2016 © "EKF - EKFFORTUS. Visos teisės saugomos.
sprendimas webmod: svetainių kūrimas